об’єднані разом наука, практика, інноваційна освіта
  • Головна
  • Новини
  • Київський медико-правовий кластер виступив співорганізатором Західноукраїнської медико-правової конференції

Київський медико-правовий кластер виступив співорганізатором Західноукраїнської медико-правової конференції

Час змін – це завжди ризики і можливості. А ще – копітка робота, яка має здійснюватися у правовому полі.

Про це йшлося на Західноукраїнській медико-правовій конференції, яка відбулася у Львові наприкінці березня.

Її організаторами виступили Київський медико-правовий кластер та Приватна дитяча поліклініка «Веселка», а учасниками – понад півсотні керівників медичних закладів і лікарів із Західної України та інших регіонів.

Короткі привітання – і присутні відразу включилися в роботу.

Першим спікером була Радмила Гревцова, медичний адвокат і партнер компанії «Київський медико-правовий кластер».

Вона зазначила, що зміни, які впливають на діяльність медичних закладів, стосуються:

- медичної регуляторики (наприклад, ліцензування, акредитації тощо);
- фінансування та організації медичного обслуговування;
- вимог щодо якості надання медичної допомоги / послуг (наприклад, можливості застосовувати т.зв. «нові клінічні протоколи»); і
-ментальності (зокрема, пацієнтів).

Наприклад, акредитація медичних закладів стала добровільною, проте відмова від її проходження може тягнути за собою певні правові наслідки, скажімо, неможливість видавати листи тимчасової непрацездатності.

Іноді недооцінка вимог нормативно-правових актів може призвести до неприємних сюрпризів, наприклад, до неочікуваних претензій з боку органів Державної фіскальної служби, - звернула увагу учасників пані Радмила.

Ви знали про те, що фізична особа – підприємець несе відповідальність усім своїм майном? А відтак перед цим кроком треба зважити всі «за» і «проти» і завжди звертати увагу на юридичні та фінансово-бухгалтерські питання. Про них докладно розповіла Ольга Бондар, керівник «Адвокатського бюро Ольги Бондар» (м. Київ).

Цікаву дискусію, яка розгорнулася після попередніх виступів, продовжила доповідь Максима Баришнікова, адвоката і партнера компанії «Бі Кей Бі» (м. Київ). Пан Максим присвятив її правовим питанням електронної охорони здоров’я.

Слід мати на увазі – що «електронне здоров’я» – це не тільки електронна медична картка чи електронний рецепт. Тож М.Баришніков окреслив складові електронного здоров’я; правові проблеми, що виникають під час його впровадження; та можливі рішення або шляхи їх пошуку.

Конференція продовжилася виступом партнера Київського медико-правовий кластеру, к.ю.н. Радмили Гревцової. На прикладах з власної адвокатської, а також із судової практики пані Радмила розповіла про «інформаційну складову» в діяльності лікаря та закладу охорони здоров’я.

Оскільки переважна більшість конфліктів з пацієнтами знаходиться саме в інформаційній площині, ці питання були розглянуті дуже докладно.

Так, наприклад, Р.Гревцова розповіла як діяти, якщо необхідно розширити межі медичного втручання порівняно з тими, на які дав згоду пацієнт; чи зобов’язаний медичний заклад надавати пацієнтові копії медичної документації і багато іншого.

Учасники змогли поставити десятки (!) запитань і отримали відповіді, що спираються на законодавчі приписи та наявну практику.

У дискусію включилася п. Мар’яна Тузяк, головний лікар Приватної дитячої поліклініки «Веселка»– закладу, який дійсно демонструє найкращі практики у відносинах з пацієнтами.

Цікавими були й виступи та коментарі лікаря-онколога і заступника директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Андрія Васька.

Далі учасники звернули увагу на трудові питання, що виникають у діяльності медичного закладу та ФОПа. Їх розкрила Тетяна Аніщенко (м. Запоріжжя), к.ю.н., начальник відділу кадрової роботи Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області.

Так, зокрема, вона розповіла про назви посад працівників медичного закладу і особливості найму працівників лікарем-ФОПом; пояснила, у яких випадках потрібен колективний трудовий договір; коли можливе звільнення за скороченням штату і багато іншого.

Адвокат, к.ю.н. Наталія Петрицин-Дубицька (м. Львів) розкрила питання цивільно-правової відповідальності за правопорушення, що вчинюються при наданні медичної допомоги / послуг. Сьогодні пацієнти все частіше звертаються до суду з позовами до закладів охорони здоров’я, але далеко не завжди вони є підставними. Разом з тим, є випадки, коли позови пацієнтів є обґрунтованими і задовольняються судами.

Відтак все більшого значення набуває «юридична профілактика» проблемних моментів, на що і була розрахована конференція.

…Попри насичений і напружений день, учасники не поспішали розходитися. Судячи з анкет, було цікаво, інформативно, інтерактивно!

Тож Київський медико-правовий кластер спільно з партнерами, зокрема з Приватною дитячою поліклінікою «Веселка», буде продовжувати практику проведення таких заходів в усіх регіонах України.

До нових зустрічей!